Mały pokój dziecięcy może być niezwykle trudny w aranżacji. Jak urządzić takie pomieszczenie, aby dziecko mogło cieszyć się pomieszczeniem, które mu przeznaczyliśmy? W pokoju dziecka, niezależnie od jego powierzchni, muszą znaleźć się odpowiednie strefy.

Mały pokój dziecięcy i łóżko

Mały pokój dziecięcy musi posiadać łóżko. To podstawa takiego pomieszczenia. W jakim miejscu najlepiej je ustawić? W takim, gdzie łóżko nie będzie blokowało dostępu do innych mebli. Szafy muszą się swobodnie otwierać, regał z książkami powinien być ogólnodostępny, a dojście do biurka nie będzie stanowiło dla nikogo żadnego problemu. Przy czym starajmy się unikać okna, ponieważ w tej okolicy istnieją zbyt duże różnice temperatur – w szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę sezon grzewczy. Należy pamiętać o tym, że łóżko w pokoju musi zostać umiejscowione w taki sposób, aby dziecko mogło widzieć drzwi wejściowe.

Mały pokój dziecięcy – biurko i zabawa

Mały pokój dziecięcy musi również posiadać biurko oraz miejsce do zabawy. Strefa nauki i strefa, gdzie dziecko na co dzień będzie się bawić nie musi zajmować dużo miejsca, ale należy ją w odpowiedni sposób zagospodarować. Strefę do nauki warto ustawić w bliskiej odległości od okna, aczkolwiek z dala od grzejnika. Dzięki temu dziecko będzie miało szansę na wykorzystanie światła dziennego. Pod ścianami warto zawsze ustawić szafę oraz inne meble do przechowywania, dzięki czemu na pewno znajdzie się miejsce na strefę do zabawy, nawet na środku pokoju. 

Author

Comments are closed.