Która z pań nie chce mieć ładnie ozdobionych paznokci? Dodatkowo powinny być one jeszcze zrobione trwale, estetycznie i z pożytkiem dla płytki danego paznokcia. Metoda żelowa zdobienia paznokci to jedna z najbardziej popularnych na świecie metod, dzięki której uzyskany efekt końcowy jest bardzo trwały. Pozwala ona nawet na wydłużenie paznokci.

Na czym polega metoda żelowa zdobienia paznokci?

W wyniku zabiegu na płytkę paznokcia zostaje nałożona utwardzona masa żelowa. Wzmacnia się ją dodatkowo lampą UV lub lampą LED. Przy pomocy specjalnej formy wydłuża się zbyt krótkie paznokcie. Metoda ta pozwala na utrzymanie paznokci w dobrym stanie przez blisko cztery tygodnie.

Żele stosowane w tego typu manicure utwardzają, jednak uważa się, że najlepiej trzymają się jednak na płytkach paznokci, które są zdrowe. W celu odpowiedniej pielęgnacji swoich paznokci, najlepiej jest się udać do profesjonalnej manicurzystki, która dodatkowo zaproponuje odpowiednią kurację na paznokcie i dłonie, w przypadku gdy te będą zniszczone.

Krok po kroku

Im lepsze są umiejętności pedicurzystki, tym większa jest gwarancja, że paznokcie będą się dłużej trzymać w odpowiednim stanie. Wszystko zaczyna się od zmatowienia płytki paznokcia poprzez delikatne jej spiłowywanie. Następnie płytkę się odtłuszcza i nakłada się na koniec palce specjalną formę. Proces nakładania żelu powinien przebiegać bardzo dokładnie, przy tym trzeba również nakładać go też na daną formę, by przedłużyć paznokcie.

Warstwa żelu nie powinna być zbyt gruba, wszystko bowiem musi wyglądać jak najbardziej naturalnie. Żel aplikuje się krótkimi i zdecydowanymi ruchami, od środka do boków. Następnym etapem pielęgnacji jest utwardzenie nałożonego żelu. Potem paznokcie wyrównuje się, nakłada się na nie środki pielęgnacyjne i tak przygotowane można zdobić.

Zdobienie żelowych paznokci

Dzisiaj pomalowanie paznokci jednokolorowym lakierem już jest nie wystarczające. Maluje się je we wzorki i zdobi różnego rodzaju aplikacjami. Na tak przygotowane paznokcie można też użyć lakieru hybrydowego. Metoda żelowa zdobienia paznokci pozwala je wydłużyć, ukryć ich mankamenty i sprawić, że dłonie kobiece będą bardzo ładnie wyglądały.

Preparatów do zdobienia paznokci jest bardzo wiele. Można w tym celu użyć różnego rodzaju pyłki, koraliki, nalepki. Za każdym razem paznokcie mogą wyglądać bardzo ładnie i dekoracyjnie. Pamiętać jednak trzeba, by nie używać zmywacza do paznokci z acetonem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-zelowa/.

Author

Comments are closed.

https://aaron.net.pl/loft-w-twoim-domu-od-hokerow-do-kuchni-po-industrialne-stoliki-kawowe-loft/ https://gosciniecmurckowski.pl/ogrzewacze-gazowe-technologia-na-rzecz-komfortu/ est.pl