Nowoczesne okna muszą zostać dopasowane do współczesnych standardów. Łatwo się mówi, ale co to tak naprawdę oznacza? Pod uwagę należałoby wziąć również to, że muszą to być produkty, które muszą zostać dopasowane do rosnących potrzeb konsumentów. 

Nowoczesne okna a przepisy prawne

Jedna z najważniejszych rzeczy to obowiązujące przepisy prawne. Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale stolarka okienna musi zostać do nich dopasowana, ponieważ inaczej nie zostaną one dopuszczone do użytku. Liczy się przede wszystkim norma unijna PN-EN 14351-1+A1:2010, która jasno odnosi się do stolarki okiennej, jaka może być użytkowana w budownictwie rodzinnym, a także komercyjnym. Należy również wiedzieć, że przed dopuszczeniem okien do użytku muszą zostać przeprowadzone określone testy, które pozwolą im uzyskać certyfikaty unijne, dopuszczające je do użytku. Wydaje się skomplikowane, ale to wszystko dla dobra użytkowników.

Po co są nam okna?

Nowoczesne okna muszą zostać dopuszczone pod względem użytkowym. Co to dokładnie oznacza? Otóż muszą one być pomocne chociażby, jeżeli chodzi o doświetlenie wnętrz. Uwaga! Jedna z najważniejszych kwestii to ograniczanie strat ciepła, dzięki czemu nie trzeba będzie płacić tak wysokich rachunków za ogrzewanie. Liczą się również możliwości ich użytkowania, tzn. ich otwieranie/zamykanie. Wygodne i komfortowe w użyciu okna są podstawą każdego domu. Nie można się więc dziwić temu, że do ich zakupu należy podejść z tak wyjątkową starannością, aby nie żałować podjętych decyzji. 

Author

Comments are closed.