Przygotowywanie posiłków może kojarzyć się z koniecznością poświęcenia dużej ilości czasu na stanie przy garnkach. Nie jest to jednak prawdą – smaczne i zdrowe posiłki przygotować można w krótkim czasie, wykorzystując podstawowe produkty. W czasie wolnym, np. podczas weekendów, warto dać sobie nieco czasu na to, aby przygotować wartościowy i smaczny posiłek.

Smaczny obiad w weekend

Wolny czas w weekend warto poświęcić na to, by przygotować smaczny, ale też nietrudny obiad. Przepis na delikatesową pieczeń rzymską z kurczaka to propozycja, która z pewnością przypadnie do gustu wszystkim domownikom. Pieczeń wykonać można po dodaniu do kurczaka namoczonych bułek, przypraw i dodatków takich jak groszek czy pietruszka. Pieczeń doskonale smakować będzie w towarzystwie ugotowanych ziemniaków oraz świeżych sałatek. To jednak nie jedyna propozycja na danie z kurczakiem – prostym sposobem na niebanalne podanie drobiu jego filetowanie, rozbicie i stworzenie z niego przekładańców, w których wnętrzu umieścimy płatek dobrej szybki oraz sera. Tak przygotowany kotlet należy panierować i usmażyć na dowolnym tłuszczu.

Surówka – idealny dodatek do obiadów

Jak zmienić klasyczne, mięsne danie w wykwintny posiłek o dużych właściwościach odżywczych? Najprostszym sposobem są surówki, które przygotować można praktycznie z każdego owocu czy warzywa. Najprostszym przykładem jest oczywiście tarta marchew, którą warto podawać z tartym jabłkiem – jabłko doda marchwi słodyczy i sprawi, że taki dodatek do obiadu będzie jeszcze smaczniejszy. Drugą propozycją są surówki z kiszonej kapusty – wystarczy starta marchew, poszatkowana cebula oraz nieco natki pietruszki, by zwykła kapusta zmieniła się w smaczną i zdrową surówkę, idealną do pierogów, ale też dań z kurczaka, wołowiny.

 

 

Author

Comments are closed.