Wszyscy narzekają na to, że okna drewniane są drogie. Ale jak to mówią – coś za coś. Wysoka cena łączy się z solidną robotą, której zalety będzie można podziwiać przez wiele lat. Szacuje się, że tego rodzaju stolarkę okienną będzie można użytkować nawet przez kilkadziesiąt lat.

Okna drewniane i ich zalety

To fakt, że tego typu okna są drogie, ale nie można zapomnieć o ich zaletach. Ich znajomość jest w stanie sprawić, że wiele osób będzie chętnych do tego, aby na taką inwestycję się pokusić. Pierwsza zaleta to samo drewno, które jest niezwykle ciężkie i masywne. To właśnie dlatego są to okna, jakie charakteryzują się dużą wytrzymałością mechaniczną. Co za tym dalej idzie – przy ich pomocy można stworzyć wielkie przeszklenia, jakie nie wymagają z kolei żadnych dodatkowych wzmocnień. Dzięki temu okna drewniane nie wyglądają na tak ciężkie w swoim odbiorze, ponieważ ich profile są zdecydowanie smuklejsze. 

Należy również zaznaczyć ten fakt, że drewno jest materiałem, który jest odporny na odkształcenia. W szczególności, jeżeli porówna się je do plastiku. To właśnie PCV jest w stanie szybciej zareagować na wysoką temperaturę i promienie słoneczne. Drewno pozostanie niewzruszone – co ma również istotny wpływ na ich wygląd. Nie trzeba obawiać się tego, że drewno pod wpływem słońca będzie blaknąć. 

Trzeba jednak pomyśleć o tym, aby zamontować okna, gdzie zastosowana jest specjalna powłoka lakiernicza. To właśnie dzięki niej okna drewniane będą w stanie poradzić sobie z dużym poziomem wilgoci. 

 

Author

Comments are closed.