Eleganckie i funkcjonalne sztućce nie tylko pozwalają na wygodne spożywanie posiłków, ale też wnoszą wiele estetyki na stół pełen smakołyków. Wybór sztućców nie powinien być przypadkowy: dzisiaj producenci zaproponują nam wiele interesujących kompletów dedykowanych zarówno do codziennego użytku, jak i sztućce dla dzieci czy na specjalne okazje. 

Sztućce stalowe – co warto o nich wiedzieć?

Sztućce wykonane ze stali nierdzewnej to niewątpliwie jeden z najchętniej wybieranych produktów na polskim rynku. Nowoczesne sztućce zachwycą nas nie tylko pod względem elegancji, ale i trwałości. Stal nierdzewna 18/10 jest tworzywem o wysokiej odporności na działanie wody, wysokich temperatur czy odkształcanie. Sztućce takie nie korodują, bez obaw możemy je czyścić w zmywarkach. 

Zestaw sztućców jest projektowany przez doświadczonych projektantów. Oznacza to, że w ofercie topowych producentów znajdziemy sztućce tworzone zgodnie z najnowszymi trendami. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się dzisiaj sztućce wpisujące się w trend skandynawski czy minimalistyczny – takie komplety cechuje wysmukła linia, proste zdobienia. W przypadku klasycznych sztućców rodzaje zdobienia są bardziej wymyślne – miłośnicy klasycznego designu bez trudu znajdą sztućce zdobione motywami roślinnymi czy rozbudowanymi ornamentami. To, co jest niezwykle ważne w przypadku sztućców to odpowiednie wyważenie – sztućce muszą dobrze leżeć w dłoni umożliwiać wygodne spożywanie posiłków. 

Sztućce specjalnego przeznaczenia

Czy wiesz, że na polskim rynku znajdziemy więcej interesujących kompletów sztućców? Jednymi z najpiękniejszych są zestawy sztućców dla dzieci, zdobione motywami bajkowymi czy roślinnymi. Takie sztućce są nieco mniejsze, aby idealnie leżały w dziecięcych dłoniach. 

Author

Comments are closed.