Jeśli marzy nam się doroczne szusowanie po stoku, musimy pamiętać o tym, żeby nasz sprzęt był dobrze przygotowany. Prawidłowo nasmarowane i naostrzone narty odwdzięczą nam się wspaniałą przygodą. Warto w tym celu postawić na profesjonalny serwis narciarski w Krakowie.

Serwis narciarski Kraków – kiedy tam się udać?

Dbając o nasz serwis narciarski, pamiętajmy o trzech momentach, w których powinniśmy zapewnić mu pielęgnację. Pierwszy z nich to czas, kiedy przynieśliśmy narty ze sklepu. Narty, które dopiero co wyszły spod fabrycznej igły, mają na sobie tylko smar techniczny, nie przeznaczony do jazdy na śniegu. Podobnie z krawędziami, które niekoniecznie są idealnie równe. Serwisant doprowadzi nasz sprzęt sportowy do użytku.

Inne kluczowe momenty, w których nasze narty powinny odwiedzić serwis narciarski Kraków, to zakończenie sezonu i przygotowanie do letniego odpoczynku. Nasz ulubiony sprzęt wymaga zabezpieczenia przed korodowaniem, kurzem i wysychaniem. A jeśli zapomnieliśmy to zrobić po sezonie, nie oddawajmy nart do serwisu tuż przed rozpoczęciem nowego. Ze względu na dużą liczbę klientów czas naprawy na pewno się wydłuży.

Tępe narty – co zrobić?

Co jeszcze powinno zwrócić naszą uwagę i skierować kroki do serwisu narciarskiego w Krakowie? Jednym z problemów, sygnalizowanych przez sprzęt, jest biały nalot – oznacza on, że deski są przesuszone i wymagają nasmarowania.

Obecnie z powodu nieprzewidywalnych zim często korzystamy ze sztucznych stoków. Podłoże jest twarde, zbite, często śliskie. Taki śnieg szybciej tępi narty, a używając nienaostrzonych desek, nie będziemy czuć się pewnie na oblodzonej powierzchni czy na zakrętach. Dorobimy się przy tym wad sylwetki, jadąc sztywno, z wyprostowanymi plecami.

Zadanie narciarza

Serwis narciarski Kraków poprawi także wiązania przy naszych nartach. Aby mogły nam jak najdłużej służyć, warto podać nie tylko precyzyjną wagę, wzrost, numer buta i umiejętności narciarskie członków rodziny korzystających z zimowego szaleństwa. W przypadku osób, uprawiających narciarstwo sportowe, serwisant, aby dobrze wyliczyć ustawienia wiązań, dodaje im kilka kilogramów – w końcu nacisk na deski jest zupełnie inny.

Pamiętajmy jednak, że nawet najlepszy sprzęt narciarski i najbardziej profesjonalny serwis narciarski z Krakowa nie wykona za nas najważniejszej pracy: dbałości o naszą kondycję fizyczną. Regularny ruch i zdrowe odżywianie to wstęp do wspaniałej zimowej przygody na nartach.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://agasport.com.pl/cms/serwis.

Author

Comments are closed.