Celem medycyny estetycznej jest poprawianie jakości skóry w minimalnie inwazyjny sposób. Pozwalają na to takie zabiegi, jak laserowe odmładzanie twarzy czy lifting ultradźwiękowy. Technologie te polegają na stymulowaniu naturalnych procesów regeneracyjnych w skórze. Nowoczesne zabiegi działają mało inwazyjnie, a jednocześnie bardzo skutecznie i długotrwale. Przedstawiamy technologie, z których warto skorzystać w dobrych klinikach medycyny estetycznej.

Odmładzanie twarzy laserem nieablacyjnym

Jeną z najpopularniejszych metod odmładzania skóry bez skalpela jest laseroterapia. Zastosowanie nieablacyjnego lasera pozwala zniwelować oznaki starzenia się skóry bez naruszania ciągłości naskórka. Wiązka światła przenika przez skórę i wprowadza zmiany w wewnętrznych warstwach tkanki. Termiczne mikrouszkodzenia wywołane przez laser rozmieszczone są w kolumnowych odcinkach, dzięki czemu procesy regeneracyjne zachodzą bardzo szybko. Seria nieinwazyjnych zabiegów laserowych prowadzi do widocznego ujędrnienia i odmłodzenia twarzy. Nie można jednak zapominać o właściwej pielęgnacji skóry po laseroterapii, która pomaga w długotrwałym utrzymaniu efektów. Należy intensywnie nawilżać cerę oraz przed każdym wyjściem z domu nakładać na nią krem z filtrem.

Termolifting, czyli ujędrnianie skóry podczerwienią

Podczerwień to technologia, która pozwala na mało inwazyjne redukowanie objawów starzenia się skóry poprzez podgrzewanie jej wewnętrznych warstw. Zabieg wydaje się podobny do laseroterapii, jednak mechanizm działania promieniowania podczerwonego jest nieco inny. Procedura poprzedzona jest zastosowaniem peelingu wodnego, aby przygotować skórę na działanie ciepła. Urządzenie wytwarzające podczerwień podgrzewa głębokie warstwy skóry i jednocześnie chłodzi powierzchnię naskórka. Pacjentowi towarzyszy więc naprzemienne uczucie ciepła i zimna. Na skutek działania podczerwieni dochodzi do kurczenia się włókien kolagenowych oraz wytwarzania nowego kolagenu. W efekcie skóra staje się bardziej napięta a zmarszczki mniej widoczne.

Lifting HIFU – najmocniejsze ultradźwięki

Technologia HIFU (fale ultradźwiękowe o wysokim natężeniu) zyskała uznanie wśród specjalistów medycyny estetycznej za jej głębokie działanie i jednocześnie łagodne obchodzenie się ze skórą. Zabieg, który można wykonać m.in. w Klinice Beauty Skin w Warszawie, polega na indukowaniu drobnych punktów koagulacyjnych w skórze właściwej oraz w tkance podskórnej. Temperatura, z jaką działają ultradźwięki HIFU mieści się w przedziale 65-70°C. Parametry zabiegu pozwalają na uruchomienie naturalnych procesów naprawczych w skórze. Efektem działania ultradźwięków jest poprawa napięcia skóry, zwiększenie jej elastyczności oraz długotrwały lifting. Lifting HIFU nie wymaga wielu powtórzeń, aby przynieść zadowalające efekty. Często wystarcza tylko jedna sesja.

Masaż podciśnieniowy na skórę twarzy

W odmładzaniu twarzy znajdują zastosowanie również zabiegi, które kojarzone są z procedurami na ciało. Przykładem jest endermolift, czyli masaż podciśnieniowy na skórę twarzy. Jest to procedura całkowicie nieinwazyjna, która polega na zastosowaniu wibracji i podciśnienia w celu pobudzenia procesów regeneracyjnych w tkankach. W efekcie dochodzi do zwiększonej produkcji naturalnego kwasu hialuronowego w skórze oraz kolagenu i elastyny. Zmarszczki ulegają wygładzeniu, a cera staje się rozświetlona. Efekty stają się widoczne po kilku sesjach i utrzymują się przez długi czas.

Szukasz sprawdzonej kliniki medycyny estetycznej? Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji.

Author

Comments are closed.