Czy w Holandii można znaleźć dobrze płatną pracę? Tak i to niekiedy bez konieczności znajomości języka obcego. Legalne zatrudnienie w Holandii powiązane będzie z koniecznością opłacenia składek zdrowotnych. Przy tej okazji warto zorientować się, czym jest Zorgtoeslag?

Dodatek do ubezpieczenia zdrowotnego 

Zorgtoeslag to dodatek do ubezpieczenia zdrowotnego, który można otrzymać z holenderskiego urzędu skarbowego – Belastingdienst. Dzięki temu można odzyskać część kosztów, jakie trzeba ponieść w związku z samodzielnie opłacanymi składkami. Niestety, ten dodatek do ubezpieczenia zdrowotnego, uzależniony jest od dochodu. Aczkolwiek, duża ilość osób ma szansę na to, aby takie pieniądze otrzymać. Wystarczy tylko złożyć odpowiedni wniosek w urzędzie. Można to zrobić samodzielnie. Jeżeli ktoś jednak ma problem z językiem, swobodną komunikacją, w tym celu może poprosić o pomoc specjalne biuro rachunkowe.

Co jest potrzebne do Zorgtoeslag?

Tak jak to bywa w przypadku polskich dokumentów, tak również w tym przypadku, należy dopełnić odpowiednich formalności. Aby móc złożyć wniosek o ten dodatek do ubezpieczenia zdrowotnego, należy posiadać polisę ubezpieczeniową lub paski wypłat, tzw. Salarisy. To na ich podstawie będzie można stwierdzić, że zostały odprowadzane stosowne składki ubezpieczeniowe. Warto postarać się o ten dodatek, ponieważ maksymalna kwotą, którą można odzyskać wynosi 103 euro na miesiąc! Jak to mówią – gra jest warta świeczki, więc nie ma co zwlekać ze składaniem takiego wniosku.

 

Author

Comments are closed.