Praca w sektorze ochrony zdrowia jest pasjonującym, ale również wyczerpującym, pełnym wyzwań zajęciem. Każda osoba mająca na co dzień kontakt z chorymi pacjentami zobowiązana jest do przestrzegania ściśle określonych norm sanitarnych. Jednym z najważniejszych środków ochrony osobistej jest noszenie odpowiedniego stroju. Starannie skompletowany uniform pozwala ograniczyć kontakt z patogenami oraz zapewnia swobodę podczas intensywnych dyżurów. Czym charakteryzują się bluzy medyczne damskie noszone przez pracowników nowoczesnych placówek? Sprawdź!

Z jakiego materiału szyte są bluzy medyczne damskie?

bluzy medyczne damskie powinny zapewniać medykom swobodę ruchów i optymalny komfort termiczny. Producenci specjalizujący się w projektowaniu i szyciu odzieży dla profesjonalistów wykorzystują naturalne materiały (przede wszystkim bawełnę) z dodatkiem sztucznych włókien. Bawełniana koszulka z domieszkami spandexu lub elastanu jest miękka, przyjazna skórze i przewiewna, a jednocześnie odporna na zagniecenia. Co ważne, wysokiej jakości materiał nie traci swojego koloru, nie odkształca się i nie mechaci pomimo częstego prania w wysokiej temperaturze pozwalającej pozbyć się wszelkich drobnoustrojów z powierzchni odzieży.

Odrobina koloru

Na szpitalnych oddziałach coraz rzadziej widzimy medyków ubranych w nieciekawe, białe kitle budzące nieprzyjemne odczucia u wrażliwych pacjentów. Miejsce standardowych ubrań zajęły kolorowe bluzy, sukienki, tuniki i spodnie w wyrazistych, twarzowych kolorach. Granatowe, różowe, bordowe czy zielone stroje są znacznie bardziej praktyczne, ożywiają szpitalne mury, pozytywnie oddziałują na pacjentów i dodają medykom pewności siebie.

Author

Comments are closed.