Jazda konna nie jest już elitarnym sportem dostępnym dla nielicznych. Rosnąca liczba szkółek i stadnin, przystępne ceny i bogata oferta zajęć dla początkujących sprawia, że coraz większa liczba osób decyduje się spróbować swoich sił w jeździectwie. Rozwijaniu pasji i doskonaleniu się w tej dyscyplinie sprzyjają sklepy z produktami dedykowanymi osobom jeżdżącym konno. Co może zaoferować Ci dobrze wyposażony sklep jeździecki? Sprawdź! 

Sklep jeździecki – zestaw początkowy

Każda osoba dosiadająca konia po raz pierwszy powinna przede wszystkim zadbać o swoje bezpieczeństwo. Najważniejszym elementem stroju jeździeckiego jest kask – solidne nakrycie głowy wykonane przeważnie z poliwęglanu. Najlepsze kaski są lekkie, a jednocześnie wytrzymałe. Ich wnętrze wyściełane jest miękką gąbką amortyzującą wstrząsy i wchłaniającą pot. Kaski dostępne są w kilku rozmiarach, a ich idealne dopasowanie ułatwiają pokrętła regulacyjne. 

Trening w standardowych spodniach może okazać się niewygodny, a nawet spowodować bolesne otarcia. Aby zapewnić sobie swobodę ruchów, warto wzbogacić swoją kolekcję o bryczesy, czyli elastyczne, dopasowane spodnie pozbawione szwów wewnętrznych. Do podstawowego zestawu jeździeckiego zaliczamy również odpowiednie buty, czyli sztyblety na niskim obcasiku. 

Profesjonalne produkty najwyższej jakości

Osoby zawodowo zajmujące się jeździectwem szczególnie cenią sklep jeździecki Equishop. Dobrze wyposażony salon prowadzi sprzedaż stacjonarną i internetową. W sprzedaży znajdziesz ogrom produktów przeznaczonych dla jeźdźców i trenerów (na przykład interkomy, kamizelki, ostrogi, płaszcze, kurtki, odzież konkursową) i koni (ochraniacze, derki, siodła różnego typu, popręgi, puśliska, czapraki i wiele innych) oraz niezbędne wyposażenie stajni (żłoby, wiadra, łykawki, zasłony na boksy, wieszaki na ogłowia czy ośrodki do czyszczenia).

Author

Comments are closed.