Dla każdej osoby wsiadającej na konia priorytetem powinno być zapewnienie sobie bezpieczeństwa. Elementem mającym chronić przed skutkami ewentualnych upadków, kontaktu z gałęziami drzew czy uderzenia przez konia jest kask. Dzisiaj przychodzimy z pomocą wszystkim osobom zastanawiającym się, czy warto zainwestować we własne wyposażenie, czy wystarczy zadowolić się sprzętem znajdującym się w wypożyczalniach szkółek.

Kask z wypożyczalni

Specjaliści jednoznacznie odradzają korzystanie z używanych kasków dostępnych dla wszystkich osób odwiedzających daną szkółkę. Aby kask dobrze spełniał swoje zadanie, powinien być dokładnie dopasowany do obwodu i kształtu głowy użytkownika. Znalezienie idealnego nakrycia wśród mocno zużytych modeli w wypożyczalni zazwyczaj graniczy z cudem. Kask powinien być wymieniany po każdym upadku kończącym się uderzeniem, do czego pracownicy stadniny nie zawsze się stosują. Ponadto, do kwestii bezpieczeństwa dochodzi jeszcze jeden ważny aspekt – higiena. 

Własny kask do jazdy konnej

Każdy jeździec, zarówno ten doświadczony, jak i stawiający w nowej dyscyplinie pierwsze kroki, powinien wyposażyć się we własny, idealnie dopasowany kask do jazdy konnej. Nakrycia dobrych marek charakteryzują się niewielką wagą i twardością. Ważną częścią kasku jest  niewielki daszek mający za zadanie chronić nos podczas ewentualnego upadku. Komfort jazdy poprawiają systemy wentylacyjne i gąbczaste wkłady absorbujące pot. Kaski dostępne są w kilku rozmiarach. Dzięki specjalnym pokrętłom regulacyjnym i kilkustopniowemu zapięciu możesz idealnie go dopasować i zapewnić mu pełną stabilność. Zanim wybierzesz konkretny model sprawdź, czy posiada on atesty potwierdzające jego jakość.

Author

Comments are closed.