Depilacja laserowa to zabieg, który potrafi uwolnić daną osobę od konieczności ciągłego golenia się z danej partii na ciele. Jeden zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Wystarczy, że będzie powtórzony kilkakrotnie, a do końca życia klient nie będzie musiał martwić się o spędzanie regularnych kilkunastu minut w ciągu dnia co jakiś czas. W perspektywie lat sprawi to, że depilacja laserowa zaoszczędzi ogromną ilość czasu, którą można spożytkować na inne cele.

Depilacja laserowa – o czym trzeba pamiętać?

Przede wszystkim należy podkreślić, że odpowiednio przeprowadzony zabieg depilacji laserowej jest bezpieczny i bardzo często zupełnie bezbolesny. Jednak aby było tak za każdym razem i u każdej osoby należy przestrzegać pewnych zasad. Gwarantują one, że nic złego nie stanie się w trakcie jak i po przeprowadzonym zabiegu.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na przeciwwskazania, których bezwzględnie powinno się przestrzegać. Nie ma tutaj wyjątków, gdyż choroby takie jak atopowe zapalenie skóry czy łuszczyca są bardzo poważne. Światło lasera może pogłębić chorobę działając na niekorzyść klienta. Dodatkowo osoby posiadające cukrzycę, leczące się specjalistyczną farmakologią fototoksyczną czy też będące w ciąży/karmiące piersią również powinny odpuścić depilację laserową. Dla innych nie ma przeciwwskazań i swobodnie mogą poddawać się zabiegowi depilacji laserowej.

Zachowanie przed i po zabiegu również powinno być kontrolowane. Należy odpuścić wszystkie kąpiele słoneczne polegające na naświetlaniu depilowanej skóry. Nawet podczas spacerów poleca się zakrywać owe miejsca bądź smarować je kremem z najwyższym filtrem UV. Dodatkowo zabrania się smarowania tych miejsc kremami z komponentami złuszczającymi (kremy i maści typu peeling).

Polecane: https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-katowice/

Depilacja laserowa Katowice

Po zastosowaniu tych wszystkich reguł można powiedzieć, że bezpiecznym i bezinwazyjnym zabiegiem jest właśnie depilacja laserowa. Katowice to jedno z większych miast w kraju, w którym znajdują się doświadczone salony spełniające wszystkie wymogi. Warto szukać właśnie takich miejsc, które posiadają odpowiednią renomę i dobre opinie klientów.

 

 

 

 

 

 

 

Author

Comments are closed.