Stolarka okienna zmienia się na przestrzeni czasu. Na lepsze, oczywiście. To właśnie dlatego w ofercie dostępne są okna 4 szybowe. Produkt, który zaczyna coraz lepiej radzić sobie na rynku. Co należy wiedzieć o tego rodzaju oknach? Czy faktycznie warto je kupić?

Energooszczędne okna 4 szybowe

Zdecydowaną zaletą tego typu okien jest ich energooszczędność. W porównaniu do nieco starszych okien, które wyposażone były “jedynie” w dwie lub trzy szyby, są one w stanie lepiej utrzymać ciepło w domach. Nie tak łatwo rozpoznać je na pierwszy rzut oka, ponieważ pakiet czterech szyb starannie obudowany jest dobrze wykonanymi profilami. Jak można je łatwo rozpoznać? Po nieco wyższej cenie. Tak, niestety są one droższe, dlatego też wiele osób z nich rezygnuje. Przy czym warto uświadomić sobie jedną rzecz. Tego rodzaju okna są droższe, ale ich cena w przyszłości się zwróci pod postacią niskich rachunków za prąd.

Ważne parametry okien

Aby zdać sobie sprawę, że okna 4 szybowe są warte swojej ceny, należy wspomnieć o kilku parametrach. Pierwszy – współczynnik przenikania ciepła, który wynosi około 0,5 W/ m2K. Dla porównania – w standardowych oknach ten współczynnik wynosi około 2,5 W/ m2K. Niby różnica tylko dwóch jednostek, ale można być pewnym tego, że cztery szyby w profilach okiennych są w stanie zapewnić zdecydowanie lepszą szczelność. Nic więc dziwnego, że często są to okna, które wybierane są do domów energooszczędnych i pasywnych. Są to również dobre propozycje do tego, aby stworzyć duże i szczelne przeszklenia. 

Author

Comments are closed.