Jeśli Twój taras znajduje się w bardzo słonecznym miejscu to świetny rozwiązaniem może być wykonanie zadaszenia, które pozwoli nieco odpocząć od upału. W jaki sposób wykonać zadaszenie tarasu? Jakie są możliwości i co wybrać?

Zadaszenie tarasu- możliwości

Zadaszenie to świetne rozwiązanie, które pozwala zyskać ochronę nie tylko przed słońcem, ale i deszczem.

Najprostszą formą zadaszenia jest parasol ogrodowy. Wykonany zazwyczaj z tkaniny i świetnych właściwościach, dzięki czemu jest trwały i wytrzymały, szczególnie odporny jest na promieniowanie UV. Inną możliwością jest wykonanie tzw. żagla, czyli solarna, zwiewna, rozkładana tkanina. Najlepiej sprawdzi się w wariancie wodoodpornym i nieprzemakalnym, które kupić możesz gardenspace.sk/zahradny-hlinikovy-nabytok.

Jeśli dysponujesz większym budżetem i chcesz zainwestować w coś trwalszego to świetnym pomysłem będzie markiza, która skutecznie ochroni przed słońcem oraz deszczem. Jest to fajne rozwiązanie, szczególnie, że na rynku występuje ona w kilku wariantach, z różnymi wzorami. Zaletą markizy jest możliwość złożenia, a wybrane modele posiadają nawet elektryczne sterowanie.

Zadaszenia stałe

Najtrwalsze są te rozwiązania, które montowane są na stałe.sa wyjątków stabilne. Rewelacyjnie sprawdzi się np. dach drewniany, jednak aby cieszyć się jego doskonała jakością trzeba o niego właściwie zadbać. Ważna jest impregnacja, aby zabezpieczyć drewno przed działaniem czynników atmosferycznych.

Alternatywa będzie zadaszenie wykonane z poliwęglanu. Jego zaletą jest to, że jest przezroczysty, zatem taras pozostanie jasny. Poliwęglan w podstawowej formie nie ochroni przed słońcem, zatem jest Twój taras jest miejscem bardzo słonecznym, to lepiej sprawdzi się wariant mleczny.

Author

Comments are closed.