Okna panoramiczne jeszcze do niedawna były ekstrawagancką nowością. Dzisiaj wielkoformatowe, imponujące przeszklenia są standardem. Większość domów budowanych zgodnie z architektonicznymi trendami posiada przeszklenia częściowo zastępujące ściany. Nie ulega wątpliwościom, że przeszklone bryły i wnętrza prezentują się imponująco. Jednak czy wstawienie do swojego domu okien panoramicznych jest również praktyczne? Sprawdź największe zalety popularnego rozwiązania!

Okna panoramiczne idealne do małych wnętrz

Okna panoramiczne „otwierają” wnętrze na zewnętrzne otoczenie. Dzięki nim zacierają się granice między pomieszczeniami a otoczeniem budynku. Ciekawy efekt sprawia, że nawet małe pokoje stają się bardziej przestronne.

Więcej światła to więcej ciepła

Montaż nowoczesnych okien panoramicznych może przyczynić się do zmniejszenia rachunków za ogrzewanie. Duże przeszklenia, w szczególności zamontowane od strony południowej, wpuszczą do pomieszczeń dużą ilość promieni słonecznych ocieplających wnętrza. Naturalna energia pozwala na ograniczenie intensywności dogrzewania domu. Obawiasz się, że latem Twój salon albo sypialnia będą nadmiernie się nagrzewać? Możesz w prosty sposób temu zaradzić, montując w oknach eleganckie rolety.

Imponujący efekt wizualny

Mówiąc o zaletach okien w rozmiarze XXL, nie sposób nie wspomnieć o fenomenalnym efekcie wizualnym, jaki zapewniają. Duże tafle szkła częściowo zastępujące ściany dodają każdemu pomieszczeniu luksusowego charakteru i atrakcyjności. Ponadto, dzięki oknom panoramicznym możesz cieszyć się nieskrępowanym widokiem na zieleń czy miejską scenerię.

 

 

Author

Comments are closed.