Okna z ramami drewnianymi w wielkim stylu wróciły do łask. Wąskie, usłojone profile zdobią wnętrza starannie urządzonych mieszkań i domów. Nie ulega wątpliwości, że okna drewniane mają ogrom zalet – są długowieczne, ponadczasowe, eleganckie, szlachetne, wyróżniają się doskonałymi parametrami. Z drugiej strony, wymagają czasochłonnej troski o ich strukturę. Ponadto, kupno okien z drewna to niemałe obciążenie dla domowego budżetu. Piękno drewna z walorami praktycznych przeszkleń w plastikowych ramach łączą w sobie okna w okleinie drewnopodobnej. Co warto widzieć o nowoczesnych, nietypowych oknach? Sprawdź!

Dlaczego warto wybrać okna w okleinie drewnopodobnej?

Okna w okleinie drewnopodobnej spełnią oczekiwania osób szukających efektownych, a jednocześnie praktycznych okien, które łatwo utrzymać w doskonałej kondycji. Głównym budulcem ram jest tworzywo sztuczne o wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne, takie jak woda, wysoka i niska temperatura, promieniowanie UV. Dzięki gładkiej powierzchni pozbycie się zanieczyszczeń z profili nie stanowi najmniejszego wyzwania. W odróżnieniu od okien drewnianych, modele z PCV nie wymagają impregnacji ani odświeżania ich koloru. Oferowane przez cenionych producentów produkty wykonane z wysokiej jakości materiałów do złudzenia przypominają swoje droższe odpowiedniki z naturalnego surowca.

Ciepły, bezpieczny dom

Mówiąc o walorach okien z PCV, nie sposób nie wspomnieć o ich doskonałych parametrach technicznych. Wyposażone w trójszybowy pakiet modele są niezawodną izolacją od chłodu. Okna z PCV o niskim współczynniku Uw znajdują zastosowanie w budownictwie pasywnym. Mogą zostać wyposażone w systemy antywłamaniowe ograniczające ryzyko sforsowania okien do minimum.

 

 

Author

Comments are closed.