Chciałabyś zrobić sobie paznokcie, ale boisz się, że Twoje naturalne paznokcie za bardzo ucierpią? Zrozumiale. Laikom może być dość trudno przeanalizować wszystkie metody zdobienia paznokci, lakiery i wzory. Przede wszystkim — niezależnie od tego, czy zostanie zastosowana metoda akrylowa zdobienia paznokci, żel czy szelak – Twój naturalny paznokieć zawsze zostanie lekko naruszony.

Metoda akrylowa zdobienia paznokci, szelak czy żel — trudny wybór

Jeżeli myślisz o lakierze do paznokci, który nie odpadnie po dwóch dniach, najlepsza opcja będzie szelak, składający się z lakieru bazowego, warstwy lakieru i lakieru nawierzchniowego. Zwykle można go łatwo usunąć za pomocą odrobiny zmywacza do paznokci zawierającego aceton. Twój naturalny paznokieć będzie mniej uszkodzony po usunięciu szelaku niż w przypadku użycia żelu lub akrylu.

Aby wykonać szelak, warto odwiedzić sprawdzony salon stylizacji paznokci, gdzie manikiurzystka dopasuje najlepszą metodę do naszych paznokci, powie, kiedy dać paznokciom odpocząć lub zaleci manicure japoński, który jest bardzo dobry dla naturalnych paznokci po miesiącach stylizacji.

Co jest mniej szkodliwe dla paznokci: szelak, akryl czy żel? Jaka jest różnica?

Żaden z tych zabiegów nie jest tak naprawdę zdrowy dla paznokci. To produkty chemiczne. Jednak wszystko zawsze zależy od potrzeb klientki. Główna różnica polega na tym, że akryl i żel pozwalają przedłużyć paznokcie. Żel utwardza ​​się pod lampą UV, akryl schnie sam. Wydłużenie paznokcia nie jest możliwe przy schelaku. Materiał jest na to za cienki i zbyt miękki, więc Shellac jest trwałym lakierem do paznokci.

W przypadku żelu i akrylu materiał nakłada się grubiej i po kilku tygodniach wystarczy spiłować akrylan, jeśli chce się go odnowić. Podczas piłowania właściwie nie ma kontaktu z naturalnym paznokciem, z wyjątkiem miejsca, w którym paznokieć odrósł. Jeśli chcesz całkowicie usunąć zdobienie, należy całkowicie spiłować lub wyfrezować materiał. Naturalne paznokcie wyglądają wtedy oczywiście inaczej niż przy całkowitym usunięciu szelaku. Po całkowitym usunięciu żelu lub akrylu paznokcie są cienkie i wrażliwe na ból. Szelak można łatwo usunąć zmywaczem zawierającym aceton, ale to też jest chemia.

Jeśli chodzi o charakter naturalnego paznokcia, kluczowa jest metoda usuwania. W przeciwnym razie zastanów się w pierwszej kolejności nad tym, czego chcesz – trwałego lakieru czy przedłużonych paznokci. Szelak wygląda trochę bardziej naturalnie, ponieważ można go nakładać cieniej. Akryl jest trochę bardziej stabilny niż żel — jest to również zauważalne w cenie — metoda akrylowa zdobienia paznokci jest droższa.

Więcej informacji znajdziesz na stronie paznokcie akrylowe.

Author

Comments are closed.